USŁUGI IT

Instalacja, konfiguracja, administracja i naprawa serwerów MS Windows oraz Linux, wdrożenia programów antywirusowych oraz systemów bezpieczeństwa sieci IT.Usługi informatyczne dla firm

Realizujemy usługi informatyczne w szerokim zakresie, ale specjalizujemy się w dziedzinach takich jak administracja i naprawy serwerów Windows oraz Linux, bezpieczeństwo IT sieci LAN, WAN i WIFI oraz wdrożenia programów do prowadzenia i obsługi firm. Podejmujemy się jedynie zadań, w których jesteśmy kompetentni i posiadamy wiedzę praktyczną. Nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje przez szkolenia i praktyczne testy sprzętu i oprogramowania. Wszystkie newralgiczne dla Klienta rozwiązania informatyczne testujemy w naszej sieci przed ich wdrożeniem do środowiska produkcyjnego.

Windows, Mac OS, poczta i aplikacje biurowe

Konfigurujemy systemy operacyjne Windows i Mac OS, migrujemy i naprawiamy aplikacje biurowe np. MS Office, antywirusy, zapory sieciowe, programy do obsługi plików pdf, pocztę e-mail Outlook, MS Mail i Thunderbird. Konfigurujemy urządzenia sieciowe takie jak routery, przełączniki LAN i WIFI. Wykonujemy naprawy sprzętowe komputerów PC, notebooków i drukarek.

Administracja i naprawa serwerów

Administrujemy zasobami informatycznymi firm małych i średnich, które swoje pliki przechowują na serwerach Windows, Linux, NAS lub w chmurze informatycznej. Utrzymujemy w ciągłości pracy 24 godziny na dobę serwery domeny Windows (Active Directory), zarówno w sieciach lokalnych jak i w sieciach rozległych geograficznie. Do osiągnięcia tego celu konfigurujemy klastry serwerów Windows wraz z wysokowydajnymi macierzami dyskowymi HDD i SSD oraz bibliotekami taśmowymi w celu archiwizacji danych. W celu pełnej ochrony danych ustawiamy synchronizację danych pomiędzy pamięciami masowymi znajdującymi się w odrębnych lokalizacjach, które są połączone światłowodami. Projektujemy serwerownie, w których instalujemy zasilanie awaryjne oparte na redundancji zasilania serwerów, UPS-ach i agregatach prądotwórczych.
Wykonujemy migracje zasobów serwerów na nowy sprzęt, instalacje serwerów aktualizacji WSUS oraz serwerów terminali Remote Desktop oraz konfiguracje zasad grupowych GPO. Prowadzimy także sprzętowe naprawy pogwarancyjne serwerów markowych HP, DELL, IBM, LENOVO, FUJITSU, odzyskujemy dane z macierzy dyskowych RAID oraz naprawiamy systemy operacyjne Windows Server 2003, 2008, 2012, 2016.

Administracja Office 365

Jako autoryzowany partner Microsoft zarządzamy i administrujemy usługami w chmurze Office 365 Business. Konfigurujemy dyski sieciowe dostepne on-line Onedrive, przenosimy pocztę do Outlooka i kalendarze na serwery Exchange, budujemy witryny intranet w SharePoint itp.

Systemy ERP i CRM - programy do obsługi i prowadzenia firm

  • wdrożenia, utrzymanie i naprawy systemu Comarch ERP Optima
  • utrzymanie i aktualizacja systemów ERP Asseco Wapro, Sage Symfonia, insERT, Raks
  • pomoc w obsłudze programu dla mikro i małych przedsiębiorców oraz biur rachunkowych "Mała Księgowość Rzeczpospolitej"
  • instalacja i konfiguracja programów do prowadzenia firm, biznesu, sklepów, magazynów, serwisów, biur rachunkowych i przedsiębiorstw
  • przenoszenie bazy danych programu PŁATNIK ZUS na nowy komputer, naprawa programu, migracja z bazy MS Access do MS SQL

Profesjonalne sieci WiFi

Projektujemy i budujemy niezawodne sieci bezprzewodowe w oparciu o profesjonalny sprzęt WiFi firmy Cambium Networks, która posiada sprzęt do budowy zarówno małych sieci bezprzewodowych jak i anten umożliwiających na uzyskanie wielokilometrowych połączeń typu point-to-point oraz point-to-multipoint. Ogromną zaletą rozwiązań firmy Cambium Networks jest możliwość zarządzania sieciami bezprzewodowymi opartymi nie tylko o sprzęt tej firmy w bezpłatnej chmurze cnMaestro, ale Access Pointy cnPilot do zastosowan wenętrznych i zewnętrznych posiadają również wbudowany kontroler do zarządzania pozostałymi AP. Cambium Networks oferuje sieci WiFi klasy Enterprise, więc sprzęt tej firmy jest wykorzystywany w największych firmach na świecie oraz operatorów telekomunikacyjnych i dostawców Internetu.

Bezpieczeństwo informatyczne

Bezpieczeństwo IT jest naszym priorytetem przy wykonywaniu wszystkich usług informatycznych, zajmujemy się budową kompletnych systemów bezpieczeństwa IT. Stosujemy wielopoziomowe zabezpieczenia przed atakami z Internetu, wirusami i ransomware typu WannaCry, Petya oraz wyciekiem danych z sieci firmowych. Instalujemy tylko najlepsze w rankingach, korporacyjne programy antywirusowe i zapory firewall takie jak Symantec Endpoint Protection, Bitdefender, Kaspersky, Eset, Webroot, McAfee. Bezpieczeństwo sieci realizujemy przez konfigurację szyfrowanych sieci VPN, instalację serwerów Proxy, WSUS oraz bram bezpieczeństwa internetowego UTM IDS IPS np. CISCO ASA FirePower, Palo Alto, Fortinet, WatchGuard, Stormshield, Zyxel ZyWall. Stale monitorujemy pracę serwerów, przełączników sieciowych, routerów WAN i WIFI oraz najważnieszych dla firmy usług sieciowych takich jak bazy danych SQL, DNS, DHCP, WINS. Dane użytkowników komputerów automatycznie i bezobsługowo kopiujemy (synchronizacja danych) na serwery w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami dysków twardych, kradzieży notebooków lub złośliwego zaszyfrowania plików przez wirusy. W celu ochrony przeglądarek internetowych i poczty e-mail stosujemy zaawansowane filtry treści i antyspamowe oraz wykorzystujemy systemy reputacji stron www. Konfigurujemy także systemy kopii zapasowych i archiwizacji danych na zewnętrzne pamięci masowe, streamery taśm LTO lub biblioteki taśmowe za pomocą takich aplikacji jak IBM TSM, Symantec Backup Exec, NetBackup, Ferro Backup lub całkowicie bezpłatnych. W celu wykrywania włamań i zagrożeń sieciowych wdrażamy systemy SIEM oraz serwery logów do zapisywania dzienników zdarzań serwerów, routerów, switch-ów i innych ważnych systemów informatycznych. Prowadzimy także audyty bezpieczeństwa sieci i serwerów, doradztwo w zakresie bezpieczeństwa informatycznego oraz pełnimy oficjalną funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji ABI zarejestrowaną w GIODO.

Usługi informatyczne wykonujemy w całej Polsce

Dzięki internetowemu zdalnemu połączeniu z komputerami użytkowników, możemy wykonywać usługi informatyczne dla firm w całej Polsce. Nie tylko pojedyńcze zlecenia, ale także stałą obsługę informatyczną firm z serwerami, które posiadają karty zarządzające. Jeżeli wymagany jest okresowy przyjazd do siedziby Klienta to takie usługi świadczymy w nastepujących miastach i dzielnicach Warszawy: Centrum (Śródmieście), Wola, Ochota, Mokotów, Żoliborz, Bielany, Bemowo, Ursus, Włochy, Ursynów, Wilanów, Stara Praga, Praga Północ i Południe, Targówek, Białołęka, Wawer, Babice, Jawczyce, Bronisze, Ożarów Mazowiecki.

powrót na góry strony

RONAG IT - usługi informatyczne
Warszawa Wola / Bemowo
lp.moc.ganor@oruib
tel. 22 299 45 07

Copyright © RONAG IT 2008 - 2019
*** 11 lat działalności na rynku IT ***
Kopiowanie treści serwisu zabronione
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone

Bezpieczeństwo informatyczne
Outsourcing IT - kompleksowa obsługa
Administracja serwerami i systemami ERP
Opieka informatyczna małych i średnich firm